Bayilik başvurusu için: 0530 504 18 44

Facebook Marketplace Özelliği

Facebook Marketplace özelliği hakkında bilinmesi gereken pek çok şey bulunuyor. Bu konuda detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Alışveriş, günümüzde önemli bir yere sahip. İnternetin ortaya çıkmasıyla birlikte artık alışverişler de internet ortamında yaygınlaşmaya başladı. İnternetten alışveriş yapmak için birçok site bulunuyor ve bu sitelerden birisi de Facebook Marketplace olarak yer alıyor. Marketplace, insanların alışveriş yapmasını sağlayan bir platform. Bu platform hakkında bilinmesi gereken birçok şey var.

Facebook Marketplace özelliği

Facebook Marketplace, insanların kendi aralarında alışveriş yapmasını sağlayan bir alan. Facebook, kullanıcılar güvenli bir şekilde alışveriş yapabilsin diye böyle bir platform kurmuş durumda. Kısacası Marketplace, ikinci el alım satım sitesi olsa da bu sitede sıfır ürün satmak da mümkün oluyor. Kullanıcılar ev eşyaları, arabalar, bilgisayar parçaları ve daha birçok şeyi burada satabiliyor.

Marketplace, birçok özelliğe sahip. Bu özelliklerden birisi filtreleme sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar filtreleme sistemini kullanarak en uygun ürünü hızlı bir şekilde bulabiliyor. Platformun sunduğu bir diğer özellik yakın konumdaki ürünlerin gösteriliyor olması. Örneğin Giresun’da yaşayan bir kullanıcı için Giresun’a yakın konumdaki ilanlar gözükür. Bu Giresun’da yaşayan bir kişi için oldukça önemli bir detay.

Marketplace’nin bir diğer özelliği kullanıcının verdiği ilanı ön plana çıkarabiliyor olması. Kullanıcı bir ürün paylaştığında veya hizmet girdiğinde o ilanı daha sonra tekrar öne çıkarabiliyor. İlan öne çıktığında daha fazla kullanıcı tarafından erişilebiliyor. Facebook bu konuda belirli bir limit koymuş durumda. Yani kullanıcılar sürekli öne çıkarma işlemi yapamıyor.

Şunu da belirtmek gerekiyor ki ilan verilen her bir ürünü kullanıcı kendisi alıyor veya satıcı kargo ile gönderiyor. Güvenilirlik açısından dikkatli olmak, ürünü test edip almak gerekiyor.

Özelliğin sunduğu avantajlar

Hizmetin kullanıcılara sunduğu pek çok avantaj bulunuyor. Bunlardan birisi yakın çevreyi gösteriyor olması. Kullanıcılar istediği bir ürünün yakın çevrede bulunup bulunmadığını bu şekilde anlayabiliyor olacak. Facebook Marketplace özelliği ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer avantaj bu özelliğin popüler olması. Bu sayede istenilen ürüne hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün olacak.


facebook beğeni satın al ve pek çok servisle sitemizi kullanın