Bayilik başvurusu için: 0530 504 18 44

Facebook Sayfaları Hakkında Merak Edilen Sorular

Facebook sayfaları hakkında merak edilen sorular arasında birçok soru bulunuyor. Bu konuda çeşitli soruları cevaplayacağız.

Facebook her ne kadar günümüzün en popüler sosyal medya uygulaması olsa da Türkiye’de genç kesim tarafından pek kullanılmıyor olması Facebook’un küçüldüğünü düşündürüyor fakat dünya geneli olarak değerlendirdiğimizde uygulamanın 3 milyar civarı aktif kullanıcısı olduğu görüldüğünde bu neredeyse dünya nüfusunun yarısına yakın bir miktar. Kısacası 8 milyar dünya nüfusunun 3 milyardan fazlası internet kullanıyor ve bunlardan çok büyük bir kısmı Facebook hesabına sahip.

Facebook hesabı yalnızca Facebook’ta gezinmek için değil aynı zamanda Facebook sayfası yönetip bu sayfayı büyütmek için de kullanılabiliyor. Facebook kullanan bir kişinin Facebook sayfasını daha iyi yönetmesi için bazı şeyleri bilmesi gerekiyor.

Facebook sayfaları hakkında merak edilen sorular

Facebook sayfası işletirken bazı kullanıcılar sayfanın ne kadar popüler olduğunu merak edebilir. Facebook’ta bu verilere ulaşmak için öncelikle Facebook sayfasına girmek ve istatistikler kısmına gelmek gerekiyor. İstatistikler kısmında Facebook sayfası ile ilgili çeşitli raporlar yer alıyor. Kullanıcı sayfa ve gönderi ile ilgili her türlü veriye buradan ulaşabiliyor, etkileşimleri hemen öğrenebiliyor.

Facebook sayfaları hakkında merak edilen sorular arasında bir Facebook sayfasının nasıl gruba bağlandığı yer alıyor. Bazı kullanıcılar birbirine benzer konulara sahip sayfa ile grubu birleştirmek isteyebilir. Bu işlem ile birlikte grup yöneticileri arasına giren Facebook sayfası o sayfada söz sahibi oluyor. Facebook’ta bir sayfayı gruba bağlamak için sayfa ayarlarına giriş yapılıp buradan “Gruplar” seçeneğine basılması gerekiyor. Bu menü üzerinden istenilen sayfayı bir gruba bağlamak mümkün oluyor.

Facebook’un sayfa hizmetinden faydalanan kullanıcılar bir gönderi için tanıtım oluşturmak isteyebilir. Her ne kadar Instagram takipçi satın al, Facebook yorum satın al gibi hizmetler daha çok kazandırıyor olsa da kullanıcı denemek için bu hizmetten yararlanmak istediğinde öncelikle bir gönderi oluşturmalı ve o gönderiyi öne çıkarmalı. Bunun yanı sıra reklam merkezine girdikten sonra “Reklam Oluştur” butonuna basarak da bu işlem yapılabiliyor.