Bayilik başvurusu için: 0530 504 18 44

İnstagram Koyu Mod Aktif Etme

Instagram koyu mod aktif etme özelliği pek çok kişi tarafından merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkıyor olmakta. Aslında çok basit.

Instagram, günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar bu platformdan yararlanırken Instagram’ı daha iyi kullanmak için koyu mod özelliğini aktif etmek isteyebilir. Koyu mod özelliğini aktif etmek isteyen bir kullanıcının bu özelliği istemesinin sebeplerinden birisi özellikle geceleri ekrana daha iyi odaklanmak. Geceleri bembeyaz, parlak bir ekranda Instagram’da gezmek zor olabilir. Bu özellik kullanıcılar için önemli bir özellik olmakta.

Instagram koyu mod aktif etme

Instagram koyu mod özelliğini aktif edebilmek için yapılması gereken işlemlerden ilki Instagram uygulamasına giriş yapmak. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra profil kısmına geçiş yapmak ve buradan ayarlara girmek gerekiyor. Ayarlara girdikten sonra kullanıcının tema seçeneklerinin bulunduğu kısma girmesi gerekir.

Tema kısmında 3 farklı seçenek yer almakta. Bunlar aydınlık, karanlık ve sistem varsayılanı olarak yer alıyor. Kullanıcılar eğer aydınlık temayı seçerse sürekli olarak aydınlık tema ile karşılaşacak, beyaz bir arka plan ile Instagram uygulamasını kullanıyor olacak. Bu da ekran parlaklığının daha fazla olması anlamına geliyor.

Tema kısmında yer alan bir diğer tema seçeneği karanlık tema olarak karşımıza çıkıyor. Karanlık tema, Instagram uygulamasının arayüzünün daha koyu olmasını sağlıyor. Siyah bir arka plan ile kullanıcıları karşılayan bu arayüz, özellikle geceleri çok işe yarıyor.

Kullanıcıları karşılayan bir diğer seçenek sistem varsayılanı olarak yer almakta. Eğer kullanıcı gündüzleri parlak geceleri koyu bir tema kullanmak istiyor ise ve sistem otomatik tema değişimini destekliyor ise bu seçeneği tercih edebilir ve geceleri koyu, gündüzleri açık bir temaya sahip olabilir.

Instagram koyu modun avantajları

Instagram koyu mod aktif etme konusunun yanı sıra bu özelliğin avantajlarını da bilmek gerekiyor. Bu özelliğin sunduğu avantajlardan birisi göz sağlığı için önemli olması. Bir diğer avantajı da geceleri Instagram uygulamasında rahatlıkla gezmenin mümkün olması. Instagram uygulamasının en büyük 2 faydası da bu olmakta.