Bayilik başvurusu için: 0530 504 18 44

İnstagram Reels İle İlgili Merak Edilen Sorular

Instagram Reels ile ilgili merak edilen sorular

Instagram Reels ile ilgili merak edilen sorular ve bu soruların cevapları bu konuda siz değerli okurlarımız için detaylı bir şekilde yer alacak.

Instagram, günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından birisi olmakta. O kadar büyük ki 1 milyar aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Sosyal bir ağ olan Instagram’ın bu kadar büyük bir uygulama olması insanların da ilgisini çekiyor. Çünkü platformun büyük bir etkileşim potansiyeli bulunuyor. Uygulama yalnızca kullanıcıların değil aynı zamanda firmaların sponsorluk için de kullandığı bir alan oluyor.

Instagram Reels ile ilgili merak edilen sorular

Instagram Reels ile ilgili bilinmesi gereken şeylerden birisi süre olmakta. Kullanıcılar Instagram uygulamasında Reels çektiğinde kaç saniye video çekebileceğini merak ediyor. Bu süre TikTok’ta 1 dakika ile 3 dakika arasında yer alıyor. Instagram Reels ile birlikte kullanıcılar ilk zamanlar 15 saniyeye kadar video atabiliyordu fakat sonradan yapılan bir güncelleme ile birlikte video süresi 30 saniyeye çıkarıldı. TikTok ile karşılaştırıldığında sürenin oldukça düşük olduğu görülüyor. Tam olarak 6 kat fark var.

Instagram Reels özelliği ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey videoya nasıl ses eklendiği olmakta. Kullanıcılar Reels kullanırken videoya ses ekleyip videonun daha eğlenceli ve daha güzel olmasını sağlamak istiyor. Instagram Reels’deyken kullanıcı nota simgesine basarak Instagram’ın kendi müzik kütüphanesini kullanabiliyor ve istediği müziği hemen ekleyebiliyor.

Instagram Reels ile ilgili merak edilen sorular arasında videoya nasıl efekt eklendiği olmakta. Videoların daha güzel olması için efekt eklemek harika bir tercih olabiliyor. Efektler ile birlikte videonun hızı ayarlanabiliyor, videoya efekt ekleyebiliyor ve yazılar ile videoyu süsleyebiliyor. Kullanıcıların bu konuda yapması gereken şey gülen yüz simgesine basıp istediği efekti seçmek.

Instagram için merak edilen özelliklerden birisi de remiks özelliği olmakta. Bu özellik TikTok düet özelliğinin bir diğer versiyonu olarak düşünülebilir. Bu konuda yapılması gereken tek şey Reels videosunun üzerine gelip üç noktanın olduğu yere basmak ve sonrasında “Bu Reels videosunu remiksle” seçeneğine dokunmak yeterli olacak.


Bu arada instagram reels izlenme satın almayı da unutma :)