Bayilik başvurusu için: 0530 504 18 44

İnstagram Satış Yapma Yöntemleri

Instagram Satış Yapma Yöntemleri

Instagram’ın günden güne bu kadar çok sevilmesi günümüzün en az yarım saatini bu sosyal platformda geçirmeyi tercih edilmesinin binlerce nedeni bulunmaktadır. Anı paylaşmak, arkadaşları paylaşmak, tarzı beğenilen bloggerları takip etmenin yanı sıra yeni yerler, yeni mekanlar, yeni ürünler, markalar keşfetmenin de bir numaralı adresi olan bu platform için Instagram satış yapma yöntemleri de araştırılır hale gelmiştir. Bunun sonucunda da internetten alışverişin dolayısıyla ürünlerin tüketicilerle buluşturmak isteyenlerin doğru hedef kitlesi ile buluşmasını sağlayan doğrudan satış ve pazarlama kanalına önüşmüştür. Instagram hesaplarının cazip olmasından dolayı pazarlama dünyasının fenomen kavramında ağızdan ağıza pazarlama alternatifleri de yer almaktadır. Zevkine güvenilen arkadaşların ya da tarzı beğenilen bir sosyal medya fenomeninin hesabında görülen bileklik, bebek puseti ya da pilates hocasından ders almaya karar vermek Instagram’da alışveriş yapmanın tanımlayıcı özellikleri arasında yer almaktadır. 

Instagram’da Satış 

El emeği ile üretilen ürünlerden, evde giyilmeyen kıyafetlere, kullanılmayan ikinci el ürünlere kadar her şey sosyal medya hesabının içerisinde en büyük sanal sosyal çarşısında bulmak mümkündür. Facebook ve Instagram 2012 senesinde Instagram'da satış işlemi gerçekleştirmek isteyenler için süreci oldukça zorlaştırmıştır. Sıklıkla farklılık gösteren Instagram kullanıcılarının analitikleri ve zaman tüneli ayarları ürünlerini yükledikleri görsellerle satmak ya da fiziksel dükkanlarını online satışı açmak isteyen kişileri zorlayan bir gerçektir. Instagram’da satış yapmak ya da satışları artırmak isteyen kişilerin en fazla dikkat etmesi gereken konu ürünün ya da sunulan hizmetin ağızdan ağza yayılabilmesi özelliğine sahip olmasıdır. 

Instagram’da Özgünlük

Instagram’da satış yapmak isteyenler için oldukça fazla önem taşıyan Instagram'da özgünlük belirli bir kitleye ulaşmayı hedeflemektedir. Sosyal medya hesabında özgünlük satış yapmak isteyenler için önemli fırsatlar sunarken zorlukları da beraberinde getirmektedir. Özgün bir görsel dile sahip olabilmek için öncelikle hedef kitlenin doğru tanımlanması gerekmektedir. Kurumsal firmalarda çalışan kişiler kurumsallıkla alakalı bir Instagram mağazası oluşturmalıdır. Global hazır e-ticaret platformları ile ve bunlara enfekte gelen ödeme sistemleri ile Instagram’da rahatlıkla satış yapabilmek mümkündür. Türkçe dil desteği ödeme sisteminin yıllık sabit hizmet bedeli gibi bedeller kişinin karşısına çıksa da link ile ödeme alma yöntemi bu engelleri ortadan kaldırmaktadır.