Bayilik başvurusu için: 0530 504 18 44

İnstagramda Yorum Yapanları Görmek

Instagram’da yorum yapanları görmek kullanıcıların merak ettiği sorulardan birisi olarak yer almakta. Bu konuda bu soruyu cevaplamış olacağız.

Instagram, günümüzün en büyük sosyal mecralarından birisi. Facebook şirketine bağlı olan Instagram’da kullanıcılar hesabını kurduğu günden bu yana pek çok paylaşım yaptı, çeşitli paylaşımlara yorum yaparak kendi düşüncesini aktardı. Bazı kullanıcılar daha önce yaptığı bir yorumu arayabilir veya bu zamana kadar yaptığı yorumları incelemek yani nostalji yapmak için eski yorumlarını görmek isteyebilir. Kullanıcılar bu işlemin nasıl yapıldığını merak edebiliyor. Bunun için yapılması gereken şeyleri bu konuda anlatmış olacağız.

Instagram’da yorum yapanları görmek

Kullanıcılar, Instagram hesabı için Instagram aktivitelerini ve bu zamana kadar yaptıklarını ayarlardan görebiliyor. Bunun için profilden ayarlara giren kullanıcıların “Gizlilik ve Güvenlik” kısmında yer alan “Hesap Verilerini Görüntüle” kısmına tıklaması gerekiyor. Burada kullanıcıların pek çok verisi bulunuyor. Örnek vermek gerekirse kullanıcı adı geçmişi, giriş ve çıkışlar, arama geçmişi, ilgi alanları, geçmiş telefon numaraları ve testler buna örnek olarak gösterilebilir.

Instagram’ı severek kullanan sosyal ağ üyesi burayı incelediğinde yorumların olmadığını fark edebilir. Instagram takip istekleri, takipler, hikaye arşivi, müzik ve soru gibi pek çok şeyin arşivini yaparken neden yorumların arşivini yapmadığı merak konusu. Facebook hesap seçeneklerinde yorumların var olması fakat Instagram’da olmaması sebebiyle kullanıcılar bu durumdan şikayetçi olmakta.

Instagram yorum arşivine ulaşmanın tek yolu bulunuyor. Bu da Instagram hesap arşivini indirmek. Neden yalnızca bu şekilde yorumlara ulaşıldığı bilinmiyor. Kullanıcıların hesap arşivine erişebilmesi için öncelikli olarak “Gizlilik ve Güvenlik” menüsüne geri dönmeleri gerekiyor. Bu menüde “Veri İndirme” sekmesi yer alıyor. Bu sekmede “İndirme Talep Et” butonu bulunmakta.

Kullanıcılar bu seçeneğe bastıktan sonra e-posta adresi girerek ister HTML ister JSON formatında dosyaları indirebilir. “İleri” butonuna bastıktan sonra şifre girme ekranı gelecek. Sosyal ağ platformu Instagram kullanıcısı şifreyi girdikten sonra bir süre beklemeli. Veriler hazırlandıktan sonra e-posta gelecek. E-posta adresinde Instagram hesabı ile ilgili veriler yer alacak.