Bayilik başvurusu için: 0530 504 18 44

Reklam Verme vs. Etkileşim Hizmeti

Reklam hizmeti vs. etkileşim hizmeti pek çok sosyal ağ üyesinin merak ettiği bir soru olarak karşımıza çıkıyor olmakta. Bu konuya değineceğiz.

İster reklam hizmeti olsun ister etkileşim hizmeti olsun insanlar daha çok kullanıcı elde etmek ve sayfasını daha hızlı geliştirmek için reklam vermek veya etkileşim hizmetini kullanmak istiyor. Bazı sosyal ağ kullanıcıları hangi hizmetin daha iyi olduğunu merak ettiğinden ötürü bu hizmetlerden hangisini kullanmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyor. Her yöntemin kendine has özellikleri bulunduğundan ötürü bu konuda bir karşılaştırma yapalım ve bu karşılaştırma sonucunda kararı siz değerli üyelerimize bırakalım.

Reklam vermek vs. etkileşim hizmeti kullanmak

Reklam hizmeti ile etkileşim hizmeti arasında karşılaştırılması gereken niteliklerden birisi etkileşim olmakta. Daha önce yaptığımız testler sonucunda reklam hizmetinin daha çok gönderiyi ön plana çıkardığını fakat sayfa için pek faydalı olmadığını gördük fakat etkileşim hizmeti doğrudan sayfanın yükselmesi için çalışmakta. Örneğin kullanıcı bir reklam aldığında o reklam gönderi üzerindeki etkileşimlerin artmasına sebep olsa da sayfanın yükselmesinde etkili olmuyor fakat Instagram beğeni hizmeti, o sayfanın bir kademe daha hızlı yükselmesini sağlıyor.

Böyle bir durumun oluşmasının sebebi genellikle bütçe kaynaklı olmakta. Reklam vermek profesyonel bir iş olmakta. Daha fazla topluluğa ulaşmak için çok büyük bir reklam bütçesi oluşturmak gerekiyor. Düşük reklam bütçesi ile ön plana çıkmak kolay olmadığından dolayı bu durumda en doğru hizmet paketi Facebook, Instagram veya TikTok gibi etkileşim paketlerini kullanmak. Bu da daha uygun maliyet ile birlikte daha büyük işler başarmak anlamına geliyor.

Reklam vermek vs. etkileşim hizmeti hakkında söylenmesi gereken şeylerden birisi de etkileşim hizmetinin daha çok seçeneği bulunması. Örneğin reklam verirken yalnızca gönderi ön plana çıkarken etkileşim hizmeti ile birlikte gönderinin beğeni sayısı, sayfanın takipçi sayısı, izlenme sayısı gibi pek çok etkileşim arttırılabiliyor. Kısacası etkileşim hizmetinin daha fazla paketi bulunuyor. Bunlara örnek vermek gerekirse Instagram beğeni hizmeti, Instagram takipçi hizmeti, TikTok izlenme hizmeti ve YouTube abone hizmeti gösterilebilir.