Bayilik başvurusu için: 0530 504 18 44

Tiktok Hesabını Gizlemek

TikTok hesabını gizlemek için yapılabilecek pek çok şey bulunuyor. Kullanıcılar için bu konuda gizleme seçeneklerinden bahsedeceğiz.

TikTok, kullanıcıların kısa video paylaşmasını sağlayan bir platform. Bu platform ile birlikte pek çok kişinin amacı büyümek olsa da bazı kullanıcılar kendi hesabını gizleyip paylaşımlarını başkalarına göstermek istemeyebilir. Kullanıcıların bu konuda yapması gereken şey TikTok hesabını gizlemek. TikTok üyeleri TikTok hesabını gizleyerek yalnızca takipçilerine videoyu gösterebilir veya tamamen kendi eğlencesi için TikTok’ta vakit geçirebilir.

TikTok hesabını gizlemek

TikTok hesabını gizlemek için yapılması gereken şeylerden birisi uygulamaya girip eğer giriş yapılmadıysa hesaba giriş yapmak. TikTok hesabına giriş yaptıktan sonra profile geçiş yapılmalı. Profil ekranında sağ üst kısımda üç nokta bulunuyor. Üç noktanın olduğu yere bastıktan sonra “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine girmek gerekiyor. Gizlilik ve güvenlik seçeneklerinin yer aldığı bu bölümde kullanıcılar hesabının gizliliği ile ilgili düzenlemelerini yapabiliyor.

Bir kullanıcı hesabını gizliye almak için kullanıcının yapması gereken şey “Özel Hesap” seçeneğini aktif etmek. Bu seçeneğin aktif edilmesi hesabın gizli olmasını sağlıyor. Bir hesabın gizli olması o hesaptaki paylaşımların yalnızca takipçiler tarafından görülmesini sağlıyor. Yani takip etmeyen kullanıcılar hesapta yapılan paylaşımlar hakkında bilgi alamaz.

Özel hesabın yanı sıra “Hesabınızı başkalarına önerin” seçeneği de kullanıcılar için yararlı olabilir. Bu seçeneği aktif eden kullanıcıların hesabı önerilen kullanıcılar arasında görülüyor. Eğer bu seçenek kaldırılırsa artık hesap önerilen kullanıcılar arasında yer almaz ve daha gizli bir hesap haline gelir.

TikTok hesabını gizlemek konusunun yanı sıra kullanıcıların merak ettiği konulardan birisi de bir videonun nasıl gizleneceği olmakta. TikTok hesabını tamamen gizlemek istemeyen kullanıcılar yalnızca bazı videoları gizlemek isteyebilir. Bu durumda yapılması gereken birkaç adım bulunuyor. Gönderiyi gizlemek için gönderinin altındaki üç noktaya basmak ve sonrasında “Gizlilik Ayarları” seçeneğini seçmek gerekiyor. Burada video görünürlüğü, tepkiler ve yorumlar ile ilgili gizlilik seçenekleri bulunuyor. Bunun yanı sıra düet seçeneği de burada yer almakta. Kullanıcı buradan istediği gibi bir düzenleme yaparak videonun gizliliğini değiştirebilir.