Bayilik başvurusu için: 0530 504 18 44

Twitter Sohbet Odası Nasıl Açılır ?

Twitter sohbet odası 

2006 yılında Jack Dorsey tarafından geliştirilen Twitter isimli sosyal medya platformu dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Türkiye'de de oldukça kullanılan bu platform üzerinden gündemde var olan konular üzerinde görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Türkiye’de en çok kullanıldığı alan hiç şüphesiz siyasettir. Siyasette ortaya çıkan gelişmeler hakkında Twitter kullanıcıları görüşlerini bildirmektedir. Hatta Twitter isimli bu sosyal medya uygulaması ülkemizde o kadar etkin bir hale gelmiştir ki meydana gelen olaylara tepkiler verilerek gözaltına alınmalar,  söz konusu olayın sorumlusu olan kişiler hakkında soruşturmaların açılması sağlanmaktadır. Bu kadar etkili olan bir uygulama sürekli yeni kullanıcı kazanmaktadır. Ayrıca eklenen yeni özellikleri ile de kullanıcı kazanan Twitter uygulamasının yeni özelliği is sohbet odasıdır.

Sohbet odası nasıl açılır?

Sohbet odası denilen bu özellik canlı bir şekilde sesli sohbet yapabildiğiniz bir özelliktir. Sohbet odası kullanıcılar tarafından ilgi ile karşılanmış ve sohbet odası nasıl açılır gibi bir taktım soruların sorulmasına neden olmuştur. Sohbet odası açmak isteyen kullanıcılar şu adımları takip etmelidir. 

Canlı sohbet imkânı veren sohbet odasını sunucu kısmı oluşturmaktadır. Twitter mobil uygulamasının ana sayfasında yer alan tweet oluştur kısmına uzun süre basılı tutun. Ve açılan kısımda yer alan sohbet odası kısmına girin. Sohbet odasını açarken herkes, takip ettiğim kişiler ve yalnız konuşmaya davet ettiğim kişileri tıklamanız gerekmektedir. Sohbet odasını açarken sadece davet ettiğim kişiler kısmını tıkladıysanız belirlediğiniz bu kişilere DM üzerinden davet göndermelisiniz. Sohbet odası açarak çanlı bir şekilde sesli konuşmanızı aynı anda en fazla on bir kişin katılımı ile gerçekleştirebilirsiniz. 

Sohbet odası ilk oluşturulduğunda kullanıcıların mikrofonu kapalıdır. Sohbete dahil olmak istediğiniz anda alanını başlat kısmına basarak mikrofonunuzu açabilir böylece sohbete dahil olabilirsiniz. Sohbet odasını kuran kişi diğer kişilerinde sohbete dahil olması için onların mikrofon erişimine izin vermelidir. Bunun için ise mikrofon erişimine izin ver kısmı açmanız yeterlidir. 

Sizler de en fazla on bir kişi ile canlı bir şekilde sesli görüşme yapmak için Twitter uygulamasında sohbet odası oluşturabilirsiniz.