Bayilik başvurusu için: 0530 504 18 44

Youtube Reklamlarını Aktif Etmek


YouTube reklamlarını aktif etmek için yapılabilecek pek çok şey bulunuyor. Bu konuda YouTube reklamlarından bahsetmek istiyoruz.

YouTube, günümüzün en büyük video paylaşım platformu olarak karşımıza çıkıyor. Google tarafından geliştirilen bu platform, her geçen gün daha da büyüyor. Kullanıcıların para kazanmasını sağlamasıyla daha çok kişi tarafından tercih edilen platform, sağladığı başarı ile birlikte adından söz ettiriyor. YouTube kanalını büyütmek isteyen kullanıcılar kanalı için neler yapabileceğini düşünüyor.

YouTube reklamlarını aktif etmek için gerekli kriterler

Normalde YouTube’da reklamları açmak için herhangi bir kriter bulunmuyordu. Yalnızca kanalın uygun olması yeterliydi. Son zamanlarda reklamcılardan tepki alan YouTube, bazı kriterler ekledi ve platformu güçlendirme çalışması yaptı. YouTube’da başarılı olmak isteyen her kullanıcı bu kriterlere uyarak kanalını daha da büyütebiliyor.

YouTube reklamlarını aktif etmenin ilk kriteri abone sayısı olmakta. Abonelik, bir üyenin o kanalı takip etmesini ve videolarını kaçırmamasını sağlıyor. İzleyiciler için oldukça önemli olan abonelik sistemi sayesinde kullanıcılar kanalı takip edebiliyor. YouTube tarafından belirlenen abonelik sınırı 1.000 olarak açıklanmış durumda.

YouTube abonelik sınırının yanı sıra bir diğer limit izlenme süresi olmakta. Kullanıcıların reklamları aktif edebilmesi adına en az 4.000 izlenme saatine ulaşması gerekiyor. 4.000 izlenme saatine ulaşan her bir izleyici YouTube’da reklamları aktif edebiliyor. 4.000 izlenme saati her ne kadar yüksek bir sayı gibi görünse de aslında oldukça kolay. Önemli olan izleyici sayısının yüksek olması, izlenme oranının artış yaşaması. Şöyle bir örnek verelim. Bir kanalı 16.000 kişi izlerse ve her bir kişi en az 15 dakika izleme işlemi yaparsa 4.000 saat izlenme hedefine ulaşılabilir. Yani hedefe ulaşmak bu kadar kolay.

YouTube reklamlarını aktif etmek bu kadar kolay olsa da bilinmesi gereken bir diğer detay bu iki kriterin de bir sınırının bulunuyor olması. Kullanıcılar her ne kadar bu sınıra yaklaşmış olsa da son 12 ay içerisinde sınırın üzerinde olmalı. Yani son 12 aylık toplam abone sayısı ve toplam izlenme süresi baz alınıyor.